По сайту :



Соціальні мережі: головний засіб комунікації туристів



Чим зайнятися в Чікаго?



Визначні пам'ятки Коста-Ріки.



Медовий місяць на Багамах

  • Незвичайний туризм Незвичайний туризм: гід по могилах знаменитостей Цими людьми не перестають захоплюватися і після смерті. Шкода, що з улюбленими кумирами вже не можна зустрітися живцем...
  • Що нового в Нью-Делі? Що нового в Нью-Делі? Нью-Делі - офіційна столиця Індії. Територія Нью-Делі складає всього 42,7 кв. км. Тут засідає уряд Індії...
  • Сучасні музеї божеволіють Сучасні музеї божеволіють Сьогодні багато відвідувачів приходять подивитися на саме приміщення, а не на експонати...
  • Англійське життя в нюансах Англійське життя в нюансах Перш ніж їхати до Англії потрібно якомога більше дізнатися про звички і традиції жителів Туманного альбіону. Одним словом, сьогодні ми спробуємо відповісти на питання: «Які вони ці англійці?»...
  • Національна кухня Шрі-Ланки Національна кухня Шрі-Ланки В основному в раціоні Шрі Ланкійців присутня рослинна їжа, м'яса споживається відносно мало. У приготуванні страв використовуються...
  • Як знайти туалет в Європі Як знайти туалет в Європі Кожен завзятий мандрівник може похвалитися однією або двома цікавими «туалетними» історіями. Закордонні туалети можуть бути травмонебезпечні, але...
В каком лучше делают. Шкаф купе на заказ киев или житомир | Где в европе можно. Купить запчасти на т5 по недорогой цене | Помогу в германии. Купить запчасти на фольксваген быстро и недорого


Хорватія - світлий і сонячний шлях...


Наталія Кунакова


ХорватіяСкажіть, ви коли-небудь були в Хорватії? Ні! Що ж ви робили раніше! Швидко збирайте валізи і в шлях - до Хорватії. Адже вона вас дуже чекає!

Хорватія розташована на Балканському півострові. Найближчі сусіди цієї країни - Угорщина і Словенія, Боснія і Герцоговина. Так, що іноді вони заходять, один до одного в гості. Побережжя Хорватії налічує 1200 островів, серед яких заселені тільки 66. Решта, видно, нежилі. Якщо Ви природжений Робінзон Крузо, відправляйтеся в Хорватію і вибирайте будь-який острів. Він обов'язково стане для вас райським!

Хорватія, по праву, вважається одним із найбільш екологічно сприятливих місць у світі. Море тут дуже чисте. Термальні і мінеральні джерела країни ні в чому не поступаються дорогим італійським курортам. Повне лікування від всіх хвороб Вам гарантоване. На території країни розташовано 7 національних парків. Здається, що в цих місцях ніколи не ступала нога людини. Тваринний і рослинний світ Хорватії дуже багатовидовий. Природжених ботаніків порадують цікаві види рослин, а любителі братів наших менших, зможуть постежити за їх незвичайним і дуже небезпечним життям в умовах дикої природи.

Предлагаем бесплатно скачать растения против зомби полную версию

Після прогулянки по національних парках потрібно обов'язково відвідати столицю Хорватії - місто Загреб, розташоване на схилі гори Медведніца. Тільки не переживайте: ведмеді не ходять по вулицях Загреба! Загреб - дивовижне місто. Тут історія гармонійно поєднується із сучасністю. Не дивлячись на скажений ритм життя, в Загребі відчуваєш себе дуже спокійно, немов час завмер на хвилинку і все зупинилося. Вулиці цього славного міста ніколи не бувають порожніми, і це не дивно, адже в Хорватії проживає близько 5 мільйонів чоловік!

ХорватіяСтати громадянином країни дуже складно: для цього потрібно вільно володіти хорватською мовою, знати латинський алфавіт і довести свою приналежність до хорватської культури. Можливо, саме тому хорвати - дуже замкнутий народ. Клятва вірності улюбленій Хорватії - не порожні слова для кожного жителя! Навіть, якщо раптом хорвата раптово розбудять вночі, він винен без запиночки, вимовити клятву вірності і лише після цього продовжувати спати! Жителі Хорватії вже звикли до строгих правил, адже любов до своєї країни вище всяких умовностей.

Державна мова країни - хорватська. Вона в чомусь схожа на сербську. Вивчити хорватську мову досить складно. Хитрі політики і це передбачили, перш ніж ухвалювати закон про громадянство. Так, що одного бажання стати хорватом мало! Але ж вам цього не потрібно? Милі мандрівники, ласкаво просимо в Хорватію! І хай яскраве сонечко цієї прекрасної країни стане постійним супутником вашого життя!


У книзі історії немає нудних сторінок


У ній ти не зустрінеш випадкових героїв і осіб. У IX столітті Хорватія склалася як держава. Діло було так. У 925 р. зібралися всі знатні люди і вирішили, що Хорватія повинна стати королівством. Тут же вибрали короля і королеву йому на додаток, щоб не нудно їм було жити-поживати та інших королів наживати.

У 1526 р. династія підступних Габсбургів, поклала око на Хорватію і вирішила її завоювати. Одним словом, прибрали Габсбурги живописні володіння до своїх рук. Але вони недооцінили турків, які давно мріяли підкорити хорватський народ. Якщо чесно, то гарячим туркам придивилися красиві місцеві дівчата. От так Хорватія опинилася під владою Османської імперії.

ХорватіяУ XVIII столітті Хорватія потрапила в залежність від угорських властей. Але довгождана свобода вже маячила біля входу. Під час революції 1848-1849 рр. Хорватія добилася автономії в рамках Габсбургської імперії. Шкода, але не знали хорвати, що свобода пташка жвава. За нею наглядати потрібно. Випурхнула вона з рук щасливого народу і полетіла в інші краї. Після придушення революції хорватсько-угорська угода 1868 р. визнала лише обмежену автономію хорватських земель.

XX століття принесло Хорватії немало випробувань. Дійсно, шлях до незалежності був довгим і важким. З 1918 р. Хорватія знаходилася в королівстві сербів і словенів. Пам'ятаєте славну Югославію? У радянські часи для нас це був найшикарніший закордон. А як ми заздрили, тим щасливчикам, яким вдалося побувати в Югославії... Хорватія в неї теж входила.

Під час Великої Вітчизняної війни велика частина Хорватії була захоплена фашистами, і на її території було створено фашистську незалежну державу Хорватія. З 1945г. Хорватська республіка увійшла до складу Федеральної Народної Республіки Югославії. Довгий час тут при владі перебувала комуністична партія.

Наступив 1991 рік, що став переломним не тільки в історії Росії, але і всього світу. Для Хорватії почалася нова історія - історія незалежності. І потрібно сказати, що хорватський народ заслужив на це. Образливо, що історія цієї незвичайної країни дуже часто не розглядається в підручниках. Хоча, може бути хто-небудь з вас, візьме і напише її історію. Повірте, хорватам буде дуже приємно.


На головну

Додатково